PHOENIX: Ik kom van Wordpress

Hoe stap ik over op Phoenix met mijn huidige Wordpress-website

Maartje Daems avatar
Geschreven door Maartje Daems
Meer dan een week geleden bijgewerkt

Heb je de keuze gemaakt om van Phoenix gebruik te maken en werk je momenteel in een Wordpress-website? Dan ben je hier aan het goede adres! 👍

Allereerst wil ik je feliciteren met de beste keuze ooit. Je kiest er namelijk voor om aan de slag te gaan met de beste website software die er bestaat. Gefeliciteerd, hier heb je een ballon!

🎈

Oké, zonder gekheid. Je wilt natuurlijk weten of je content vanaf je oude website kan overzetten op je nieuwe website.

Kan ik pagina's van mijn Wordpress website overzetten naar Phoenix?

Nee, helaas. 🤨 Phoenix heeft echt een eigen Page Builder met eigen code. Hierdoor is het niet mogelijk om webpagina's 1 op 1 te importeren vanaf je Wordpress website.

Je kan dus het beste de content van je huidige pagina's kopiëren in een extern document, zodat je deze teksten straks kan gebruiken om je nieuwe Phoenix site te vullen.

Kan ik blogs van mijn Wordpress website overzetten naar Phoenix?

Ja, dit kan! 😁 Dit doe je door een XML-export te maken van je huidige blogs. je kan een export maken door in Wordpress naar Tools > Export:

Let op! Je dient dan een export te maken van je All content.

Je XML-file kan maximaal 20MB groot zijn.

Moet je deze splitsen naar meerdere bestanden.
Dit kan je doen met de tool WXR.
Download hier WXR voor Mac.
Downlaod hier WXR voor Windows.

De XML-file kan je vervolgens importeren in Phoenix. Hoe je dat precies doet lees je in deze handleiding: Phoenix content importeren of exporteren

Was dit een antwoord op uw vraag?